: +90 212 215 53 83
"> : info@tayfunturkaslan.com">
: +90 533 144 56 13 : +90 212 215 53 83
: info@tayfunturkaslan.com

Botoks

botoks

Botoks

Botoks, botulinum adlı bir çeşit bakteriden üretililerek 20 yıldan beri tıpta çeşitli tedavilerde uygulanmaktadır. Yüzdeki deri bir süre sonra mimikler, yerçekiminin etkisi gibi çeşitli nedenlerden dolayı deforme olur. Bu yöntemle deriye bağlı kaslar gevşetilerek kırışıklıklar yumuşatılır. Aynı zamanda kişi istediği genç görünüme sahip olur. Geçen zaman içerisinde uzun vadeli bir etkiye kavuşarak yüzün üst bölgesindeki yaşlanmayı yavaşlatır.

 

Botoks etkisinin başlama süresi

Botoks uygulanan bölge 48 saat sonra etkisini gösterir. 10 günün sonunda istenilen görüntü tam anlamıyla sağlanmış olur.

 

 

Enjekte edilen botoksun etki süresi nedir?

İlk aşamada hasta 4 ayda bir, devam eden işlemlerde 6 ayda bir ve düzenli devam eden işlemlerde yılda bir yapılır. Genellikle erkek hastalarda ve yüz kasları büyük olan kişilerde işlem süresi daha kısadır. Enjekte edilen botoks sayesinde yüzde bulunan kaslar fazla hareket edemezler. Zamanla çizgileri rahatlatmak için yapılan uygulamalar azaltılır.

 

Güvenilirliği nedir?

Bu uygulamalar FDA tarafından yapılan araştırmalar sonucu uygulanmaya başlanmıştır. 10 yıldan beri çeşitli sektörlerde görülmeye başlamıştır.

 

Botoksun uygulandığı bölgeler

Bu işlemin uygulandığı bölgeleri listeleyecek olursak; alın, göz ve kaş bölgeleri başta olmak üzere, burun kenarı, burun ucu kaldırma ve çene bölgesindeki kırışıklıklar içinde yapılır. Işlem sonrasında yüz bölgesindeki diğer kaslar etkelenmez. Mimiklerin kaybolması verilen miktara göre oluşur.

 

Botoks işlem süresi nedir?

İşlem süresi 10 dakika kadar kısa bir zaman diliminde biter. Uygulama sırasında hasta oturur vaziyattedir. Enjeksiyondan sonra 2 saat süreyle bölge dik tutulmalı ve bölgeye egzersiz yapılmalıdır.

 

Kombine edilir mi?

Kombine bir yöntemdir. Dudak ve yüzde yapılacak olan dolgularla birlikte uygulanabilir.

 

Uygulamadan sonra ağrı oluşumu

Botoksta ağrı oluşumu kişiye göre değişiklik gösterir. Yapıldığı esnada sızlanma hissedilir. Acı ve ağrıların azaltılması için uyuşturucu kremler isteğe göre uygulanabilir.

Bu işlemin kalıcı herhangi bir yan etkisi yoktur. Uygulama sırasında morluk ve baş ağrıları görülebilir. Çok nedir görülür.

 

Kimler için botoks uygun değildir?

Hamile ve bebek emziren hastalara botoks uygulanmaz. Ayrıca kanama ve deri problemi olan kişiler içinde uygun bir işlem değildir.