Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
: +90 212 215 53 83
"> : info@tayfunturkaslan.com">
: +90 533 144 56 13 : +90 212 215 53 83
: info@tayfunturkaslan.com

Badem Göz Estetiği

Badem göz estetiği ile yorgun, üzgün bakışların yerini yeniden canlanmış gözler alıyor. Kalıcı badem göz ameliyatı sayesinde gözü çekik gösteren makyajlara gerek olmayacak.

 

Badem göz estetiği hangi göz yapıları için uygundur?

 

Gözün dış kenarlarının yukarıya doğru çekik olması kadınların arzusudur. Yüzün merkezi sayılan gözler iletişim ve algı için belirleyici ifadelerdir. Çekik göz, kuzeyde yaşayan insanların en belirgin özelliklerindendir. Aşağı doğru göz yapısına sahip olan kadınların bulunduğu yerler daha çok Anadolu ve Ortadoğudur. Bu durum genç yaşta olan kişilerde bile yorgun, mutsuz, üzgün ve yaşlı bakışlı ifadeleri ortaya çıkarır. 30 dakika süren badem göz estetiği ile bu soruna kesin çözüm getirilir ve istenilen göz yapısına sahip olunur. Operasyonu tercih eden kişilerin çoğu kadın hastalardır.

 

Badem göz estetiği öncesi hazırlıklar nelerdir?

Bölgenin fotoğrafları çekildikten sonra dijital ortamda incelenir. Göz için en uygun olan estetik operasyon belirlenir. Sağlıklı karar vermek için hastaya oluşturulacak yeni göz şekli gösterilir. Bu sayede güvenilir sonuçlara ulaşılır.

 

Badem göz estetiği nasıl yapılır?

 

Badem göz estetiği 30 dakika sürer. Cerrahi bir uygulamadır. Anestezi olarak lokal tercih edilir. Uyuşturulan bölge gözün dış köşesidir. Köşeler operasyon öncesi işaretlenerek hastanın istediği şekilde yukarı doğru kaldırılır. 14-15 mm’lik açığın muhafaza edilmesi badem göz estetiğinin en dikkat edilmesi gereken kısmıdır. Basit bir askıyla doku, kemik zarına tutturulur. Badem göz şekli bu şekilde oluşturulmuş olur. Bu küçük bir operasyon olduğu için hastayla konuşulabilir ve hasta aktif olduğu için verilen komutları yerine getirebilir. Dikiş malzemesi saçtan daha incedir ve 3-4 dikişle operasyon tamamlanır. 3-4 gün içerisinde dikişler alınır. Herhangi bir iz kalmaz.

 

Operasyondan sonra hastane yatışı gerekiyor mu ?

Badem göz estetiği sonrasında hastane yatışına gerek yoktur. Hasta birkaç saat sonra evine dönebilir. Eğer işlem hafta sonu yapıldıysa hasta pazartesiden itibaren işine başlayabilir. Durumuna göre hafif bir fondöten kullanabilir.

 

Operasyon sürecinde hastanın dikkat etmesi gerekenler nelerdir?

Badem göz estetiğinden sonra bandaj kullanılmıyor. Bölgeye ince strip yapıştırılıyor. Badem göz estetiğinin yapıldığı gün kişinin araba kullanması yasak. Sigara kullananların gözünde 3 den fazla olabilecek kızarmalar görülüyor. Banyo ve yüz yıkama 2. günden sonra yapılabilir.

 

Ğst göz kapağı sorunları badem göz esteitğini etkiler mi?

Kişide üst göz kapağı sorunları varsa (sarkma, fazlalık gibi) ilk önce bu sorunlar giderilir. Sonrasında badem göz estetiği yapılır. Operasyonlar aynı anda da gerçekleştirilebilir. Bu işlemlerin basit ve pratik olması nedeniyle diğer operasyonlarla kombine edilebilir.

 

Göz sağlığını olumsuz etkileyen bir operasyon mudur?

Gözde herhangi bir görme problemine neden olmaz. Göz çevresini canlandıran ve ağırlaşmasından kurtaran bir estetik operasyondur. Kişiler kırma kusurlarını önce lazerle düzelttirip sonra estetik ameliyatını yaptırırlar.

 

Badem göz estetiği yüz ifadesini nasıl etkiler ?

Bu işlem hastalara yılın her döneminde uygulanabilir. Yüz ifadelerinde bozukluğa neden olmaz. Yukarı doğru çekik göz şekline sahip olma fırsatını kadın hastalara sağlıyor. Uygulamanın en önemli nedenleri; yorgun ve ifadesiz bakışlardan hastaları kurtarmaktır.

 

Kişinin sosyal yaşamına ve psikolojisine etkileri nelerdir?

Düşük göz ifadelerinin düzeltilmesi yüzdeki negatifliğin giderilmesi için çok önemli bir durumdur. Bu işlemle pozitif ve canlı yüz ifadesine sahip olan hasta karşı tarafa da bunu yansıtıyor. Kişinin pozitif olması her zaman sosyal çevresinde ve iş hayatında olumlu bir duruşunun olmasını sağlar.

 

Kişinin günlük hayatını kolaylaştırıcı bir estetik midir?

Saçların yukarı doğru sıkı toplanması,makyaj hileleri ve göz kalemi gibi uygulamalar yapılması badem göz şeklinin oluşturlmasını sağlar. Ancak bu estetikle bunların hiçbirine gerek kalmayacaktır. Badem göz esteitği ile 4 derece iç-dış kenarlar yukarı doğru çekilerek istenilen göz yapısını sağlanır.