Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
: +90 212 215 53 83
"> : info@tayfunturkaslan.com">
: +90 533 144 56 13 : +90 212 215 53 83
: info@tayfunturkaslan.com

Botoks Uygulaması Hakkında Bilmedikleriniz

Kırışıklıkları azaltmanın ve yüzünüzü tazelemenin bir yolunu arıyorsanız, muhtemelen botoks tedavisi  hakkında bir şeyler duymuşsunuzdur. Ancak, botulinum toksininin ilk olarak göz spazmlarını kontrol altında tutmak için geliştirildiğini biliyor muydunuz? Ya da şu anda migren ağrısından ayak ağrısına kadar birçok sorunu tedavi etmek için kullanıldığından haberdar mısınız? Botoks tedavisi ile alakalı sizi şaşırtabilecek birçok durum bulunmaktadır.

Botoks Sadece Kırışıklıkları Gidermez

Botoks enjektörleri, aşırı terlemeden migren ağrılarını kontrol etmeye kadar  birçok farklı sorunda kullanılabilir. Çeşitli alanlarda doktorlar, mesane spazmlarını ve hatta serebral felç tedavisinde botoks uygulamasını kullanıyorlar. Bu da botoks tedavisinin sadece kozmetik amaçlarla kullanılmadığı anlamına gelmektedir.

Yanlış Uygulama Yapılabilir

Botoks enjeksiyonları oldukça güvenli bir tedavi biçimidir. Herkes tarafından bilinmekte ve çoğu klinik tarafından uygulanmaktadır. Ancak her işlemde olduğu gibi botoks tedavisinde de yanlış uygulama olabilir. bu tedaviyi gerçekleştiren doktorun tecrübesine ve güvenirliğine bağlıdır. Bu nedenle botoks tedavisi yaptırmaya karar vermeden önce mutlaka detaylı bir doktor araştırması yapılmalıdır. Botoks kısa süren güvenli bir tedavi olsa da yanlış uygulama felce neden olabilir.

Etkisi Ömür Boyu Değildir

Botoks tedavisi 10 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleştirilse de etkisi uzun süreli değildir. Kişiden kişiye değişse de botoks tedavisinin ortalama ömrü 6 aydır. Eğer kişi botoks etkisinin sürmesini istiyorsa belirli aralıklarla uygulama yaptırmalıdır.