Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
: +90 212 215 53 83
"> : info@tayfunturkaslan.com">
: +90 533 144 56 13 : +90 212 215 53 83
: info@tayfunturkaslan.com

Doğum Sonrası Estetik İşlemlere Dair Sık Sorulan Sorular

Doğumdan sonra vücutta pek çok fizyolojik değişiklik oluşur. Bu değişiklikler göğüslerin sarkması, küçülmesi veya büyümesinin yanı sıra karın bölgesinde oluşan yağlar, sarkma ya da vajinal deformasyon olarak sayılabilir. Bütün bunlara ilaveten, emzirme ve göğüs pompası kullanımı küçük veya sarkmış göğüs görünümüne neden olabilir. doğumun ardından estetik yaptırmayı düşünmek oldukça normaldir. Ancak bu konuda yeterince bilgili olmalısınız. Bu nedenle en sık sorulan soruları sizler için derledik;

Göğüslerde meydana gelen değişiklikler için hangi ameliyatlar uygulanmalıdır?

Meme küçültme, meme dikleştirme ve meme büyütme ameliyatları uygulanabilir.

Bu ameliyatlardan sonra iyileşmek ne kadar zaman alır?

24-48 saat boyunca hastanede kalmanız yeterlidir. Destekleyici sutyen 3 hafta boyunca kullanılır. Hastalar bir hafta sonra duş alabilirler. Göğüs silikon protezlerin, dikleştirme ve redüksiyon ameliyatlarından sonra doğal şekline ulaşmaları yaklaşık 2 ay sürebilir.

Meme estetiği ameliyatlarında iz kalır mı?

Yaranın düzgün stiksiyonu varsa ve hasta iyileşme sürecinde dikkatli davranırsa, 2 yıl içinde çok belirsiz hale gelebilir.

Karın bölgesi için yapılan ameliyatlar nelerdir?

Liposuction, mini veya tam abdominoplasti (karın germe) uygulanabilir.

Karın germe ameliyatı genel anestezi ile yapılır. Cerrahi insizyon neredeyse sezaryen seviyesi yaklaşık 5 cm olan karın çevresinde uygulanır. Fazla cilt ve yağ dokusunu çıkartılır. Ayrılmış karın kasları güçlendirilir.

Doğumdan sonra karın germe ameliyatı ne zaman yapılabilir?

6 ay içinde kilo kaybı, ödem azalması, karında pitoz kaybı, bölgesel lipoidozun azalması, rahmin azalması meydana gelir. 6. aydan sonra karın germe ameliyatı uygulanması mümkündür.