Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
: +90 212 215 53 83
"> : info@tayfunturkaslan.com">
: +90 533 144 56 13 : +90 212 215 53 83
: info@tayfunturkaslan.com

Meme Büyütme Ameliyatının Riskleri

Meme büyütme ameliyatı, geliştirilmiş cerrahi teknikler ve implantların ileri nitelikleri nedeniyle yıllar içinde daha az ağrılı hale gelmiştir. Bu aynı zamanda risklerin hafiflemesine de yol açtı, ancak diğer bazı ameliyatlarda olduğu gibi meme büyütme ameliyatıyla da ilişkili bazı riskler devam ediyor.

İlk danışma sırasında cerrah hastayı meme büyütme ameliyatı ile ilgili potansiyel riskler ve komplikasyonlar hakkında bilgilendirecektir. Cerrahın ilk amacı, hastanın iyi bilgilendirilerek doğru bir seçim yapmasına yardımcı olmaktır.

Meme büyütme ameliyatında oluşabilecek bazı riskler ve komplikasyonlar, silikon veya salin göğüs implantlarının tutulması nedeniyle ortaya çıkar. Memelere  implantların cerrahi olarak yerleştirilmesinin ardından, vücudun iyileşme mekanizması tetiklenecektir. Bu, implantların etrafında yara dokusunun oluşmasına neden olacaktır. Fakat, birkaç vakada, yara dokusu sertleşmeye meyilli olabilir ve bu da implantlara aşırı baskı oluşturabilir.

Yara dokusu sıkıştırılması, implantları sıkıştırarak şekillerini kaybetmelerine, yerlerini değiştirmelerine veya hasar görmelerine neden olabilir. Böyle bir durumda, cerrah meme implantı revizyon cerrahisi önerebilir.

Bazen büyük boyutlu implantlar kullanılabilir, ancak mevcut meme cildi implantın rahatça örtülmesi için yeterli olmayabilir. Bu, implantın kırışıklıklar veya katlanmalar geliştirmesine neden olacaktır. Derinin yüzeyinde dalgalanma etkisi oluşabilir ve doğal göğüs görünümünü bozabilir.

Enfeksiyon riski, ameliyat sırasında ve sonrasında daha yüksektir. Cerrahi tesis, yüksek hijyen standartlarını korumalı ve hastanın, enfeksiyon risklerini en aza indirgemek için kesi alanlarını temiz ve kuru tutması gerekir.

Meme büyütme ameliyatında bir dereceye kadar yara izi kaçınılmazdır, ancak insizyonları göze çarpmayan yerlere yerleştirerek etki en aza indirilebilir.

 

 

 

7