Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
: +90 212 215 53 83
"> : info@tayfunturkaslan.com">
: +90 533 144 56 13 : +90 212 215 53 83
: info@tayfunturkaslan.com

Meme Büyütme Estetiği Nedir?

Göğüsler bir kadının dişiliği ve doğurganlığının sembolüdür. Bu nedenle göğüs şekilleri kadınlar için önemlidir ve dolayısıyla orantılı ve büyük göğüsler sıklıkla tercih edilir. Büyük göğüslere sahip olmak için beklentinizi uygun yöntemle karşılamak mümkündür.

Estetik cerrahi biliminin en başarılı işlemlerinden biri olan meme büyütme ameliyatı öncesinde doktorun dinlediği ve hastanın beklentilerini değerlendirdiği, göğüslerini daha büyük ve çekici hale getirmek isteyenlerin tercih ettiği bir ön muayene yapılır. Hastanın fiziksel yapısı, göğüslerin şekli ve operasyondan beklenti göz önüne alındığında bir operasyon planı oluşturulur ve operasyon tarihi belirlenir. Göğüs büyütme ameliyatı sırasında hastanın genel anestezi altında hiçbir şey hissetmemesi amaçlanmıştır. Ameliyat yapılacak operasyonun detaylarına bağlı olarak ortalama 1 veya 2 saat sürer.

Meme büyütme ameliyatı yağları veya kök hücre kombinasyonunu enjekte ederek veya bir silikon protezi yerleştirerek yapılabilir. Yağ enjeksiyonu ile yapılan meme büyütme son yıllarda çok popüler bir uygulamadır. Bu yöntemde hastanın kendi vücut yağı alınır ve belirli bir işlemden sonra göğüslere bir kez daha enjekte edilir.

Silikon protez ile meme büyütmede iki farklı protez silikonu kullanılır. Silikon göğüs protezleri damla şeklinde veya yuvarlak olabilir. Protez, işlem sırasında emzik çizgisinden veya kol çukurunun altında gizlenmiş olan bir kesi ile yerleştirilir.

Ağrı kesiciler ve antibiyotikler doktor tarafından ameliyat sonrası hafif ağrı ihtimali konusunda tavsiye edilebilir. Ameliyattan sonra, estetik cerrah tarafından önerilen özel sutyen yaklaşık 1 ay boyunca kullanılır. Göğüs büyütme ameliyatı olan insanlar 2 veya 3 gün sonra işe gidebilir ve sosyal hayatlarına geri dönebilir.