Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
: +90 212 215 53 83
"> : info@tayfunturkaslan.com">
: +90 533 144 56 13 : +90 212 215 53 83
: info@tayfunturkaslan.com

Meme Dikleştirme Ameliyatı İle Artan Benlik Saygısı

Bazı insanlar için kendi imajları ve güvenleri bedenleri hakkında ne hissettiklerinden kaynaklanır. Yaşlandıkça, kilo kaybı, gebelik, emzirme veya genetik durumlar, göğüslerin sarkmasına neden olabilir. bu gibi bir durumda kişi ne kadar çok egzersiz veya diyet yaparsa yapsın, göğüslerin görünümünü değiştiremez. Sarkık göğüslerin omurgalara ağırlık yapması estetik sorunun ötesinde sağlık açısından da problemler yaşanmasına neden olmaktadır. Bu gibi bir durumda meme dikleştirme ameliyatı kişinin hayatında olumlu değişikliklere neden olabilir.

Göğüslerinizi gizlemek ya da kendinizi tedirgin hissetmek tüm yönleriyle hayatınızı olumsuz etkileyebilecek bir sorundur. Kimi zaman kişiler mayo giydiklerinde bile rahatsız hissedebilmektedirler. Meme dikleştirme ameliyatı tüm bu sorunların geride bırakılmasını sağlayarak daha güzenli ve benlik saygısı gelişmiş bir yaşam sunmaktadır.

Büyük, sarkan göğüsleri olan bazı kadınlar göğüslerini desteklemek için kendilerine uygun kıyafetler bulmakta zorlanırken, kimi zaman alt bedeni uyan bir elbisenin üst bedeni uymadığı için sorun yaşayabilmektedirler. Bir meme dikleştirme ameliyatından sonra, kıyafetleri seçerken hasta daha özgür hissetmekte ve buna göre kendi güzelliğinin farkına varmaktadır.

Bazen sırt ağrısı sorunu göğüslerin boyutu veya ağırlığından kaynaklanmaz. Göğüs duvarındaki ağırlığın konumu ağrı oluşmasını etkilemektedir. Göğüslerin sarkması ortaya kötü bir duruşun çıkmasını sağladığı için kişinin duruşu nedeniyle ağrı yaşaması normaldir. Meme dikleştirme ameliyatı, ağırlığı sabitleyerek sorunu hafifletir. Bu nedenle sağlık açısından da oldukça yararlı bir estetik operasyondur.