Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
: +90 212 215 53 83
"> : info@tayfunturkaslan.com">
: +90 533 144 56 13 : +90 212 215 53 83
: info@tayfunturkaslan.com

Meme Küçültme Ameliyatının Faydaları

Meme küçültme ameliyatı, aynı zamanda redüksiyon mamografisi veya mammoplasti olarak da adlandırılır. Meme küçültme estetiğinin kadınlar için yaşam kalitesi üzerinde belirgin bir pozitif etkisi olduğu ispatlanmıştır. Diğer semptomların yanı sıra büyük göğüslere sahip kadınlarda ağırlığının neden olduğu pek çok semptomun hafifletildiği gösterilmiştir. Bu semptomlar arasında boyun ağrısı, omuz ağrısı, baş ağrısı ve göğüs altındaki döküntüler bulunmaktadır. Buna ek olarak, meme küçültme ameliyatı, hastaların benlik saygısını arttırarak ve daha önce katılamadıkları fiziksel ve atletik faaliyetlerde bulunma yeteneklerini arttırarak, yaşam kalitelerini onararak hastalara fayda sağlayabilir.

Meme küçültme estetiğinin tek faydası bu değildir elbette. En önemli faydalardan biri kişilerin fiziksel görünümlerinin istedikleri gibi olması nedeniyle psikolojik anlamda rahatlamalarıdır. Göğüsleri fazla büyük olan kadınların çoğu kıyafet bulmakta zorluk çektikleri kadar vücutlarındaki orantısızlık nedeniyle de sorun yaşamaktadırlar. Meme küçültme ameliyatı ile bu sorunların tümü ile başa çıkılabilmektedir. Diğer yandan meme küçültme ameliyatı aşırı ağırlık taşıma nedeniyle oluşabilecek boyun ve sırt ağrılarını da önler. Bu nedenle hasta daha rahat bir duruşa kavuşur ve ağrılarından kurtularak mutlu olur.

Meme küçültme ameliyatı kimi zaman sarkmış memeler için de uygulanmakta ve aynı zamanda meme dikleştirme işlemi de yapılabilmektedir. Vücut ile orantılı ve eşdeğer bir görünüm için meme küçültme ameliyatı olmayı düşünüyorsanız bu faydaları göz önünde bulundurarak doğru tercih yapabilirsiniz.