Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
: +90 212 215 53 83
"> : info@tayfunturkaslan.com">
: +90 533 144 56 13 : +90 212 215 53 83
: info@tayfunturkaslan.com

Lazer Lipoliz – Liposakşın

Lazer Lipoliz

Lazer Lipoliz sayesinde diyet, spor ve diğer uygulamalara rağmen bazı bölgelerde biriken yağlardan kurtulmanız ya da ideal olan kilonuzda inatçı yağ birikimini yok etmeniz mümkün!

Lazer lipoliz ve lazer yağ eritme işlemleri nedir?

Tıbbın pek çok dalında kullanılan lazer artık estetik olarak da hizmet vermektedir. Çok ince bir fiberoptik kablo ile lazer enerjisi yağlanmanın olduğu bölgeye aktarılarak, yağların parçalanmasını ve kaybolmasını sağlar. Bu enerjinin bir kısmının cilt altında ısıya dönüştürülmesi ile gevşek derinin sıkılaşmasını ve toparlanmasını sağlar. Klasik liposakşın işleminde sıkılaşma ve toparlanma işlemi yoktur. Bu durum lazer lipolizliposuction uygulamasının diğer işlemlere göre üstün olmasını sağlar ve yeni kollajen üretiminin uyarılmasına neden olur. Kanül denilen uzun borucuklarla deri altındaki yağ dokusu 2-3 atmosfere kadar vakumlanarak aspire edilirdi. Klasik liposuction uygulamasıyla sarkmaları engelleyen sonuçlar almak her zaman mümkün değildir. Sadece lipolizin uygulanacağı durumlarda yani yağ dokusu eritildiğinde lenfatik sistemle vücuttan atılım sağlanır. Lenfatik yolla aynı zamanda doğal yapılan zayıflamalarda gerçekleşir. En uygun olan yol lazer lipolizle yağ eritmenin yapılmasıdır. Klasik liposuctionın kombine edilmesi gereken uygulama büyük volumlerle işlem yapılacağı zamandır. Bu işlemin sonunda morluk ve şişlik oluşumu minimize olacaktır. Lazerle klasik liposuctionun kombine edilmesi bacak içi ve kol gibi sarkma ve gevşeminin olduğu yerlerde ön plandadır. Hatta bu bölgeler için bu kombin rakipsizdir. Sonuç olarak sıkışmanın nedeni yapılan araştırmalara göre, yağ hücrelerinin lazer enerjisi uygulandıktan sonra fonksiyonsuz kalıp dağıldığını göstermiştir. Enerjinin elastik lifleri etkileyerek doku kalitesinin arttırdığı ortaya çıkmıştır.

Yağ dokusu üstünde lazer lipolizin etkisi nedir?

Lazer enerjisi yağ hücrelerine çarpınca fototermik bir etki ile yağ hücrelerinin duvarının parçalanmasını neden olur. Derinin alt tabakaları kendini tekrar organize eder. Bunun sonucu doku kalitesindeki artış ve sıkılaşmadır.Lazer lipoliz yağ eritme işlemleri nasıl yapılmalıdır?

Uygulamanın başlaması bölgesel yağ fazlalıklarının işaretlenmesiyle olur. Lokal anestezi ile uygulanır ve fototermal enerjiden korunması sağlanır. Lazer fiberoptik kablosu 10 dakikanın sonunda yağ dokusunun olduğu bölgeye gönderilir. Kablo sayesinde yağ dokusunun bütün katmanları taranır. İşlem belirli enerjinin dokuya verilmesiyle sonlanır. Herhangi bir dikiş gerektirmez ve baskılı bandaj uygulaması yapılır.

İşlem sonrası morluk ve şişliğin az olması ve lokal anesteziyle yapılması lazer yağ eritme uygulamasının çok büyük avantajlarındandır. Her bir bölge için işlem süresi 15-60 dakkika arasında olup tek bölge için bir seans yeterlidir.

 

Lazer lipoliz hangi bölgeler için uygundur?

Lazer lipoliz yağ dokusu birikintisi olan bütün bölgelerde rahatlıkla uygulanır. Bu bölgeler; karın bölgesi, sırt bölgesi, bel bölgesi, çene ve gıdı, erkek memesi, kol sarkması ve yüz bölgesi gibi daha önce işlem yapılmış özenli çalışma gerektiren tüm bölgelerde uygulanabilir.

 

Lazer lipoliz için uygun olan kişiler kimlerdir?

Erkek ve kadın olmak üzere vücudunda istenmeyen yağ alanları olan tüm kişilerde kullanılır. Yapılan diyetlere ve egzersizlere rağmen vücutta biriken yağ atılamıyorsa bu işlemle istenmeyen yağ dokusu eritilerek yok edilir.

 

Lazer lipoliz sonunda iyileşme dönemi

Uygulamadan sonra işlemin yapıldığı kısma bandaj takılır. 4-5 gün bu bantaj bölgede kalır. Oluşan ağrılar için basit ağrı kesiciler yeterlidir. İşlemden sonraki 1-2 gün arasında hasta normal hayatına döner.

Lazer lipoliz veya lazer yağ eritmenin avantajları nelerdir?

 • Cilt toparlaması ve sıkılaşması ile bölgesel incelme sağlanabilir.
 • Hızlı bir iyileşme süreci gözlenir
 • Bu yöntemlerle daha güvenli uygulamalar sağlanır.
 • işlemden sonra daha az ağrı hissi oluşur
 • Lokal anestezi uygulanır ve günlük aktivitelere hemen dönülebilir
 • Aynı seansta birden fazla bölgeye müdahale edilebilir
 • Bu işlemde tek seansta istenilen sonuca ulaşılır
 • Klasik liposuctiondan sonra oluşan deformasyonlar düzeltilir.

 

Lazer lipoliz ve klasik liposuction farkları nedir?

 • Klasik liposuctiona göre ağrısı daha azdır. Lazer yağ eritmeyle travma ve kanama oluşmaz.
 • Sorunlu deri yapısına sahip olanlarda sarkma oluşturmaz.
 • Klasik liposuction aksine ağrılar ve şişlikler hafiftir, hassasiyet haricinde herhangi bir yan etki görülmez.
 • Amelliyattan sonraki süreçte kalın sargılara bandajlara ihtiyaç yoktur.

 

Lazer lipoliz yönteminin diğer kullanım alanları ?

1. Lazer lipoliz ile terlemeye kalıcı çözüm

Tıbbi ismi Hiperhidrozis olan koltuk altı terlemeleri kişinin kendisini ve etrafındakileri rahatsız edici bir durumdur. Kişinin giyeceği kıyafetlerden tutun gündelik hayatındaki aktivitelere kadar birçok probleme neden olur. Terleme için yapılan uygulamalardan ilki botokstur. Botoks geçiçi bir çözümdür. Etkisi geçtiğinde tekrar edilmesi gerekir. Bu uygulamayla ter bezlerine giden lifler dondurulur.

Lazer lipoliz ise koltukaltı terlemeleri için kalıcı ve kesin çözümdür. Cildin altındaki yağ dokusuna ter bezleri yerleşir. Eğer bölgeye yeterli doz ve enerji verilirse ter bezleri yok olur.

Uygulama tamamen minimal invaziv olarak koltuk altına fiberoptik kablo yardımıyla çok küçük bir giriş deliği açılarak yönlendirilip dermis ve hemen altındaki yağ dokusu fototermik enerjiye maruz bırakılır. Sonuçta ter bezleri hasara uğrar ve geri dönüşü olmayacak şekilde yok edilir. İşlem ağrısızdır,30 dk sürer, birey hemen normal hayatına dönebilir.

2. Selülit tedavilerinde

Selülit tedavilerindede lazer lipoliz oldukça başarılı sonuçlar verir. Sekonder selülit tedavisinde doku sıkılaştırması nedeni ile oldukça tercih edilen bir uöntemdir. Diğer uygulamalarla kombine edildiğinde mükemmel sonuçlar almak kaçınılmazdır.