Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
: +90 212 215 53 83
"> : info@tayfunturkaslan.com">
: +90 533 144 56 13 : +90 212 215 53 83
: info@tayfunturkaslan.com

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

Dudak Kalınlaştırma

Sahip olmak istediğiniz dolgun, hacimli, daha belirgin dudak çizgileri, daha çekici konturler, daha özgün bir dudak şekiliyse enjeksiyon yöntemi ile dudak dolgusu en hızlı uygulanan, en az riski ile doktorunuzun sanatına bağlı olarak en iyi sonuçların alındığı işlemdir. Enjeksiyonla estetik, direkt olarak dudak dokusuna ya da dudak çevresindeki belirlenmiş yerlere dudağa yeniden şekil verme, hacminde artış sağlama ve etrafındaki kırışıklıkları azaltmak için dermal dolgu maddelerinin ince uçlu özel estetik iğnelerle enjektesidir. Bu işlem sadece dudağın kırmızı kısmını dolgunlaştırmak olarak düşünülmemelidir. Dudağa yapılan dolgu kadar dudak çevresine yapılan dolgu da önemlidir. Dudak çevresinin kaldırılması da dudağa estetik bir görünüm katar.

 

Dudak Dolgunlaştırma (Dudak Dolgusu)

Bu işlemden önce yapılacak ilk işlem doktorunuzla görüşerek dudağınızın yapısına göre en doğru dudak şeklinizi belirlemektir. Dudaklarınızın genetik bir yapıya sahip olduğunu bilmek önemlidir. Yani tamamen değişimi mümkün değildir. Ancak dudak dolgusu ve çeşitli operasyonlarla daha iyi şekil verilerek genç bir görünüme sahip olmanızı sağlar.

Dudak dolgusu için lokal anestezi uygulanır. Bu işlemle işlem konforlu ve acısız olacaktır. Dudak dolgusu çeşitlerinden bazıları anestezik bir yapıya sahiptir. Bu dolgular anestezi sonrası belirlenen noktalara enjekte edilir. Operasyonun başarılı sonuç vermesi doktorun tekniğine, ustalığına ve kullanılan dolgu maddesinin uygunluğuna bağlıdır.

Uygun Dudak Dolgusu Nasıl Olmalıdır?

Yüz yapınıza uygun olarak yapılmış dudak, sonuçtan memnun olmanızı sağlayacaktır. Küçük ve minyon yüz yapısına sahip olan bir kişi için kalınlaştırılmış dudaklar prensip olarak uygun değildir. Dudaklara aşırı dolgu yapılması hastayı doğallıktan uzaklaştırır. Teknik olarak alt dudak üst dudaktan daha kalın ve büyük olmalıdır.